Organizace výletů

Veškeré zájezdy a poznávací pobyty pro nás zajišťuje Fred M. Robertson se svou společností Fred´s Ventures. Tato společnost se svým malým ale zkušeným týmem  specializuje na individuálně naplánovaná safari za zvěří, divokou přírodou a cestami po Jižní Africe, které se stávají jedinečnými a nezapomenutelnými zážitky na celý život. Fred Robertson je majitel a zároveň ředitel společnosti Fred´s Ventures. Je Jihoafričan s rozsáhlými pracovními i cestovatelskými zkušenostmi po Jižní Africe. Jako profesionální lovec má velký respekt před světem zvířat, přírodou a také výjimečné znalosti a nadšení pro tento region. Velice rád plánuje Africká safari, nebo přímo cestuje společně s Vámi ,aby Vám mohl osobně ukázat ty nejzajímavější kouty Jihoafrické republiky. Orientuje se velmi dobře v historii Jižní Afriky a plynule hovoří čtyřmi jazyky. A to sice - Zulu, Německy, Anglicky a Afrikánsky.

St. Lucia

Mokřadní park St. Lucia a severní pobřeží oblasti Kwa-Zulu Natal je ideální výlet na 3-4 dny. V této oblasti je možné absolvovat výlet na člunu za hrochy a krokodýly, navštívit tradiční Zulskou vesnici a farmy na pobřeží. Unikátní je zážitek z pozorování veleryb nebo rybolov na otevřeném oceánu s průvodcem. V některých obdobích je možné pozorovat  také hnízdící želvy. Neobvyklým zážitkem je návštěva sloní farmy či návštěva rehabilitačního centra s gepardy.

 

Krugerův národní park

Návštěva Krugerova národního parku je celoživotním zážitkem pro každého milovníka africké přírody. Samotný výlet si vyžádá cca 3-4 dny, kdy navštívíte i kaňon Blyde River.
 

Gauten

Gauteng je jednou z devíti provincií v jižní Africe . Vznikla z části staré provincie Transvaal po prvních svobodných volbách v Jihoafrické republice dne 27. dubna 1994. Z zpočátku se nazývala Pretoria - Witwatersrand - Vereeniging (PWV) a později (v prosinci 1994) byla přejmenována na "Gauteng". Gauteng je nejmenší provincie v Jižní Africe, pouze 1,5% rozlohy, ale s velkou hustotou osídlení (cca 12,3 mil. obyvatel JAR, 25% celk. obyvatelsta). Nacházejí se zde město Johannesburg, Pretoria, stejně jako ostatní velké průmyslové oblasti, jako Midrandu a Vanderbijlparku.

Swaziland

I když je Svazijské království nejmenší země na jižní polokouli, přes svou nedostatečnou velikost nabízí velmi pestrou škálu atrakcí a aktivit pro všechny návštěvníky. Díky tomu, že Svazijsko je jednou z mála zbývajících výkoných monarchií v Africe, její kultura a historie jsou hluboce zakořeněné ve všech aspektech života zdejších obyvatel.  Návštěva tohoto místa bude jistě nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří ji navštíví. Bohatá kultura a naprostá vstřícnost obyvatel dává všem návštěvníkům pocit vřelého přijetí a bezbečíl. Přidejte k tomu ohromující krajinné scenérie hor a údolí, lesů a plání a dostanete přírodní rezervaci, která je domovem "velké pětky". Poznáte to nejlepší, co Vám Africký kontinet může nabídnout a to v jedné malé a malebné zemi - Svazijsku.

Jezero Jozini

Jezero Jozini , také známé jako Pongolská přehrada, stojí v úzké rokli pohoří Lebombo v severním Zululandu. Stavba této přehrady byla dokončena v roce 1972 . Ačkoli primárně sloužit jako nádrž na vodu velice potřebné pro zavlažování plodin pěstovaných v regionu, okamžitě se stala oblíbenou rybářskou destinací.
Je vyhlášeno svou velkou rozlohu, mnoha krokodýly a hrochy, stejně jako jeho množstvím ryb a vodních ptáků. Každoročně se tu koná rybářský turnaj a to vždy v říjnu. Na 89 metrů vysokou a 515 m dlouhou hráz je skuteně impozantní pohled
Dálnice N2 prochází souběžně několik kilometrů kolem jezera Jozini, což ulehčuje přístup zejména cestovatelům z Nduma Game Reserve, Tembe Elephant Reserve a Kosi Bay, kdy je jezero Jozni ideálním zakončením jejich putování.

 

Garden Route

Garden Route je úsek na jihovýchodním pobřeží Jihoafrické republiky. Název je odvozen od ekologicky rozmanité vegetace, která sestává z mnoha lagun a jezer rozesetých podél pobřeží. Garden Route lemují města jako Knysna , Plettenberg Bay a Georgem. Garden Route je největší město a hlavní administrativní centrum. Má oceánské podnebí s teplými léty a mírnou zimou. Garden Route má nejmírnější klima v Jižní Africe a zároveň nejmírnější klima na světě hned po Havaji . Teploty zřídka klesnou pod 10 ° C v zimě a jen zřídka stoupají nad 28°C v létě. Déšť se vyskytuje celoročně a graduje v jarních měsících.
Trasa je sevřená horskými pásmy a Indickým oceánem. Téměř 300 druhů ptáků, zde nachází své životní prostředí a to v pestrém prostředí od lesních pásem až po mokřadní oblasti. Deset zdejších přírodních rezervací chrání rozmanité ekosystémy území, jakož i jedinečné mořské rezervace, které jsou domovem korálových útesů, delfínů a mnoha dalších forem mořského života.

Kapské město

Kapské Město je druhé největší město Jihoafrické republiky, hlavní město provincie Western Cape a zároveň legislativní hlavní město Jihoafrické republiky. Sídlí tu jihoafrický parlament a další vládní instituce. Díky svým přírodním scenériím (mimo jiné Stolová hora nebo mys Dobré naděje) je označováno jako jedno z nejkrásnějších měst světa a stalo se oblíbeným turistickým cílem. Kapské Město bylo první evropskou osadou na území dnešní Jihoafrické republiky, proto je jihoafričany často označováno jako „Mother City“ – mateřské město.
Jednou z nejznámějších přírodních pozoruhodností Kapského Města je Stolová hora, kolem níž se rozprostírá Table Mountain National Park. Úchvatnou scenérii také skýtá hornatý Kapský poloostrov zakončený mysem Dobré naděje. Kvůli krásnému výhledu na Atlantik a blízká pohoří též mnoho turistů s oblibou projíždí úzkou silnicí Chapman's Peak Drive, spojující města Noordhoek a Hout Bay. Díky unikátní poloze Kapského Města je možné za pouhý jeden den navštívit několik různých typů pláží, zasazených v odlišném přírodním prostředí. Pláže při Atlantském oceánu mají většinou chladnější vodu, naproti tomu voda v zátoce False Bay má teplotu vyšší v průměru o 10 °C. Všechny pláže jsou velice oblíbené, ale na Atlantském pobřeží existuje rozvinutější infrastruktura a větší množství restaurací a kaváren. Nejznámější kapská pláž Boulders Beach je známá pro svou kolonii afrických tučňáků. Blízká města Stellenbosch, Paarl a Franschhoek jsou oblíbenými cíli milovníků vína. V okolí je také možné pozorovat velryby a delfíny, město Hermanus je známé velrybím festivalem.