Cesta na farmu a očkování

04.04.2022

Je nutné nějaké speciální očkování před odjezdem?

Při cestování na africký kontinent vždy záleží na místním ročním období a cílové destinaci. Námi prezentované farmy se nachází mimo malarické oblasti a není tak nutné žádné speciální očkování. Doporučujeme však preventivní očkování proti žloutence. Pokud byste se však chtěli vydat např. na výlet do Krugerova národního parku, pak Vám dodáme informace o očkování na vyžádání. Dalším nezávislým informačním zdrojem jsou stránky Očkovacího centra www.ockovacicentrum.cz. Při osobní návštěvě Vám odborníci sdělí na základě destinace a období vycestování vhodnou kombinaci očkování a navrhnou očkovací plán tak, aby bylo proočkování účinné po celou dobu pobytu v zahraničí.

Jak probíhá cesta na místo destinace?

Letenky zajišťujeme s dostatečným předstihem z důvodu výhodnosti cen. Vzhledem k tomu, že z Prahy ani Vídně neexistuje přímý letecký spoj, létá se vždy s přestupem dle zvolené letecké společnosti (Káhira - Egypt Air, Madrid - Iberia, Paříž - Air France...). Samotný let i s přestupy trvá 10 - 14 hodin. Cílovou destinací je Johanesburg.

Z Johanesburgu do Pongoly je možné se dostat menším letadlem nebo klimatizovaným mikrobusem, což většina skupin preferuje. Za 5-6 hodin cestování po kvalitních cestách jste v cíli svého putování. Během cesty z letiště je samozřejmě pamatováno i na obědovou přestávku realizovanou většinou v městečku Ermelo.

Další články